Február 27-én került megrendezésre a Megyei Amatőr Sakk Diákolimpia döntője Berentén, ahonnan többnyire csak a bajnokok kerülhettek be az országos döntőbe a verseny közel 130 indulója közül. A fiatal diósgyőri sakkozók közül Török Kinga és Kovács Máté szerzett aranyérmet, így ők ketten vehetnek majd részt a Szolnokon megrendezésre kerülő országos megmérettetésen. Ezüstérmet akasztottak Papp Kinga és Dósa Olivér nyakába, míg a dobogó alsó fokára állhatott fel Kovács Ágnes, Bárdos Bercel István és Bárdos Csepke Bejke.

Két héttel később, március 13-án került sor hazai pályán, a DVTK Medical Konferenciatermében a Megyei Versenyzői Diákolimpia döntőjére, ahonnan az első három helyezett kvalifikált az országos döntőre. A piros-fehérek versenyzői a különböző korcsoportokban 11 érmet szereztek. Megyei bajnoki címnek örülhetett Ress Amira, Török Rita, Turcsányi Vince Gergő, Kovács Kristóf és Herczeg Benedek. Ezüstérmet szerzett Tóth Kinga, Kiss Enikő, Herczeg Marcell és Török Balázs, míg bronzérmet vehetett át Gáthi Donát és György Balázs.